14 września 2021 roku zainaugurowano największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego ENERGETAB®2021. Jest to już 34 edycja tego wydarzenia. Głównym organizatorem jest ZIAD Bielsko-Biała SA, z którym Wydział Budowy Maszyn i Informatyki współpracuje od wielu lat realizując wspólne projekty oraz szkolenia dla studentów.

Targi to także konferencje oraz miejsce spotkań z czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw branży energetycznej z Polski jak i z zagranicy.

W dniu dzisiejszym odbyła się m.in. konferencja pod Patronatem Akademii Techniczno-Humanistycznej: Sprawiedliwa transformacja energetyczna. Wykład otwierający wygłosiła Pani prof. zw. dr hab. Irena Jędrzejczyk (ATH Bielsko-Biała) pt.: Sprawiedliwa Transformacja Energetyczna – charakter, kierunki i konsekwencje wielkiej zmiany. Pani Profesor prowadziła także całe spotkanie oraz była moderatorem dyskusji. WBMiI reprezentował Prodziekan Jacek Rysiński.

Targi ENERGETAB®2021 to nie tylko spotkanie specjalistów z przemysłu energetycznego ale także motoryzacyjnego. Przedstawiciele firm prezentowali m.in. samochody elektryczne oraz sposoby rozwiązania problemu zasilania takich pojazdów. Ciekawostką był np. Ford Mustang Mach-E AWD.

© 2015 Wydział Budowy Maszyn i Informatyki - Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała.