6 czerwca 2019 r. odbył się Kongres „Sąsiedzi Sąsiadom – Innowacyjne Podbeskidzkie 4.0”. Organizatorem spotkania była Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, a partnerem Akademia Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Spotkanie otworzył: Prezes Janusz Targosz oraz JM Rektor ATH prof. Jarosław Janicki.

Kongres „Sąsiedzi Sąsiadom” to unikatowe w skali regionu wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, dedykowane do szerokiego grona odbiorców. W tym roku postawiono na innowacyjność i elektromobilność!

Podczas wykładów, warsztatów, prezentacji przedstawiono ideę Smart City, przemysłu 4.0, elektromobilności, automatyki i robotyki w procesie produkcji, bezpieczeństwo przemysłowe czy nowoczesne rozwiązania e-commerce.

Podczas spotkania była możliwość jazdy testowej samochodami elektrycznymi. Ponadto uczestnicy Kongresu wzięli udział w wizycie studyjnej w nowoczesnej fabryce Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., gdzie zobaczyli jak wygląda proces produkcyjny oparty na technologiach i rozwiązaniach XXI wieku.

Podczas Kongresu członkowie kół naukowych „Inżynier XXI wieku” oraz „Reset” prezentowali swoje prace, a Prezes Mateusz Markiefka przedstawił profil działalności koła „Inżynier XXI wieku”.

© 2015 Wydział Budowy Maszyn i Informatyki - Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała.